Hotel Element | Official website
logo
earthtreeswater
sunwatertrees
earthtrees

Element hotel

Welcome to the first hotel in Lipno. Hotel Element was opened for you in July 2021 in the heart of South Bohemian nature. Whether you are going swimming, cycling or skiing, our hotel is the best starting point for all Lipno activities. Enjoy an active holiday with the whole family.


Rooms

You will fall in love with the nature around Lipno with the most beautiful places to visit in a blink of an eye. Element Hotel has 96 rooms in two buildings ready for you, which will meet all of your expectations.


In our modern rooms, you will find peace and well-deserved rest after a long day full of sport activities and hiking.


Comfort Double Room

Comfortable room of 22 m²

Deluxe Double Room with Dam View

Comfortable air-conditioned room of 25 m² for two 

Family room

Family room of 23 m² 

treesearthearth
sunwatertrees
sunearth

Restaurant Stodola

Prepare yourself for exclusive Šumava specialties. Traditional South Bohemian cuisine in a masterful modern presentation will be waiting for you in the Stodola Restaurant. You will be amazed by its stylish interior and you can go back in time to Šumava of our ancestors through old photographs.


If you have a sweet tooth, stop by Povidloň Confectionary, which brings modern sweets and desserts to Lipno.  

earthtreeswater
sunwatertrees
earthtrees

Congress

Exchange the noise of the city for Šumava. Organize your conference or business meeting in the middle of Lipno nature. Our congress centre can adapt to your requirements with both the flexibility of space and the equipment of modern technical background.

earthtreeswater
sunwatertrees
earthtrees

special offer

Lipno.card− A loyalty card full of great benefits and tips and a key to your fun-crammed holiday in Lipno. You will receive the card free of charge, only a refundable deposit of CZK 100 is required.

The card is activated after matching its number to your registration https://www.lipnocard.cz/shopping/eshop .


Aktuality

27.04.2024 Slavnostní otevření Království lesa

Království lesa Dětský ráj plný zábavy otevírá své brány! A vy u toho nesmíte chybět, protože stejně jako minulá léta to bude velkolepé. Nebudou chybět hry a soutěže s lišákem Foxem, spousta úžasných cen, ale i kejklíř Slávek, chůdaři, Bibibum, Jakub Destro nebo třeba pohádky. To ale není vše! Po zimním spánku si budete moci užít rozsáhlá lanová centra připomínající stezky zvířat. Nebude chybět Království zvířátek, přítulné kozičky, kvalitní občerstvení nebo obří trampolíny. Startujeme úderem 10:00.

4.-5.05.2024 Blinduro 500+

Areál Lipno Milujete kola, trošku bláta, terén, prostě správný cyklo adrenalin? Pak si nenechte ujít amatérské závody Blinduro 500+. Na start se mohou postavit všechny věkové kategorie od 15 let a pokud máte elektrokolo, nevadí! Přihlásit se můžete i do speciální kategorie s elektrokoly. Vše se odehrává v okolí Lipna nad Vltavou. Zázemí i doprovodný program se koná v Camping Lipno Modřín.

Více informací o akci najdete ZDE 

4.05.2024 Den cyklistiky

Lipno nad Vltavou - Vyšší Brod V sobotu 4. května se na Lipně, v Loučovicích a ve Vyšším Brodě chystá velká sláva, slavnostní otevření cyklostezky Lipno nad Vltavou - Vyšší Brod. Buďte u toho a užijte si nádherný sportovní den na lipenském náměstíčku a na nové cyklostezce. Přichystali jsme pro Vás a Vaše děti animační stan, kde najdete hry, soutěže a výtvarné dílničky s lišákem Foxem. Dozvíte se spoustu informací na “Bezpečně na kole“ ve spolupráci s Českým červeným křížem a pojišťovnou Ministerstva vnitra. Ovšem to není vše. Pro ty, kteří přijedou bez kol budeme mít ten den k zapůjčení na otestování nové stezky kola za super cenu. Půjčíte na Lipně, vrátíte ve Vyšším Brodě. Trekové a horské kolo za 283 Kč, dětské kolo za 194 Kč a helma bude vždycky zdarma. Začínáme v 9:00.
Otevření nové cyklostezky Lipno nad Vltavou - Vyšší Brod a nový projekt KolemKolem

V trasách na lipensku se určitě neztratíte díky novému projektu KolemKolem, který 4.5. startuje svůj ostrý provoz, a tak si každý, kdo se posadí do sedla najdete trasu, která přesně odpovídá jeho představám.

Singletrack a Bikepark

Zdá se vám jízda po asfaltu podél vody malé dobrodružství? Připravujeme pro vás zvýhodněné podmínky na cesty lanovou drahou. Kromě nové cyklostezky se tak můžete vydat na Singletrack, který je vhodný opravdu pro cyklistu na každé úrovni nebo se pustit do adrenalinového zážitku v podobě bikeparku.

Cyklo-půjčovna 

Kolo pro tentokrát nechte doma. I když budeme slavnostně otevírat novu cyklistickou cestu bez kola se určitě obejdete. Vybavení pro vás máme za zvýhodněných podmínek připravené v půjčovně Intersport Rent (TREK / MTB kolo: 283,- Dětské kolo: 194,- Helma: zdarma). Půjčte si kolo. Vydejte se z kopce dolů z Lipna nad Vltavou do Vyššího brodu po nové cyklostezce. Kolo odevzdejte přímo na konci cyklostezky ve Vyšším Brodě (Vítku - tady jen prosím doplnit přesný prostor) a užijte si doprovodný program v cílové destinaci. 

Gastro akce od restaurace Stodola

Po celý den budeme přímo na hlavním náměstí servírovat ty nejlepší varianty Tataráků přímo z vyhlášené restaurace Stodola. 

V 11:00 Předpokládáme oficiální výstřel k otevření cyklostezky od Starosty Lipna nad Vltavou pana Zdeňka Zídka a společný odjezd směrem do Vyššího Brodu, a nebo po alternativních trasách.

@hotel.element

Follow the news on our Instagram and share your moments from Hotel Element

earthtreeswater
sunwatertrees
earthtrees

Contact

Address:

Hotel Element

Lipno nad Vltavou 330

382 78 Česká republika

Contact information

Hotel Element

+420 380 420 770
hotel@hotelelement.cz


Stodola Restaurant

restaurace@stodolalipno.cz


Congress

event@hotelelement.cz