Hotel Element | Official website
logo
earthtreeswater
sunwatertrees
earthtrees

Element hotel

Welcome to the first hotel in Lipno. Hotel Element was opened for you in July 2021 in the heart of South Bohemian nature. Whether you are going swimming, cycling or skiing, our hotel is the best starting point for all Lipno activities. Enjoy an active holiday with the whole family.


Rooms

You will fall in love with the nature around Lipno with the most beautiful places to visit in a blink of an eye. Element Hotel has 96 rooms in two buildings ready for you, which will meet all of your expectations.


In our modern rooms, you will find peace and well-deserved rest after a long day full of sport activities and hiking.


Comfort Double Room

Comfortable room of 22 m²

Deluxe Double Room with Dam View

Comfortable air-conditioned room of 25 m² for two 

Family room

Family room of 23 m² 

treesearthearth
sunwatertrees
sunearth

Restaurant Stodola

Prepare yourself for exclusive Šumava specialties. Traditional South Bohemian cuisine in a masterful modern presentation will be waiting for you in the Stodola Restaurant. You will be amazed by its stylish interior and you can go back in time to Šumava of our ancestors through old photographs.


If you have a sweet tooth, stop by Povidloň Confectionary, which brings modern sweets and desserts to Lipno.  

earthtreeswater
sunwatertrees
earthtrees

Congress

Exchange the noise of the city for Šumava. Organize your conference or business meeting in the middle of Lipno nature. Our congress centre can adapt to your requirements with both the flexibility of space and the equipment of modern technical background.

earthtreeswater
sunwatertrees
earthtrees

special offer

Lipno.card− A loyalty card full of great benefits and tips and a key to your fun-crammed holiday in Lipno. You will receive the card free of charge, only a refundable deposit of CZK 100 is required.

The card is activated after matching its number to your registration https://www.lipnocard.cz/shopping/eshop .


Aktuality

8.-10.12.2023 Steakový víkend

Restaurace Stodola Čas od času je prostě zapotřebí dát si pořádný kus masa s dokonalou steakovou omáčkou.

8.-10.12.2023 Vánoční plavby na Lipně s punčem zdarma

Přístaviště Lipno Lodní doprava na přehradě Lipno bude i koncem roku v provozu, pokud to dovolí počasí a ledové podmínky na největší české vodní ploše. Společnost ROSENBERGER – Lipno – Line s.r.o., která je provozovatelem lodní dopravy, připravila pro vánoční a novoroční období zajímavou novinku - okružní plavby po přehradě Lipno.

Začátek plaveb bude v pátek 1. 12. 2023, plavby jsou naplánovány na všechny adventní víkendy vždy od pátku do neděle mimo Štědrého dne (24. 12. se nejede) a v období mezi svátky se pak popluje dokonce každý den, hned od odpoledních hodin 25.12.2023. Posledním dnem plaveb má být pondělí 1.1.2024.

Plavby budou probíhat přes den, většinou s odjezdy v době od 10 do 15 hodin – podle dnů v týdnu. Přesný jízdní řád je k dispozici na webových stránkách lodní dopravy www.lipno-line.com, kde si také zájemci mohou ihned koupit on-line jízdenky. Zbylé jízdenky pak budou v prodeji přímo na lodi.

Provozovatel lodní dopravy doufá, že tyto nové plavby výborně doplní stávající nabídku adventních a novoročních programů, které se v Lipně nad Vltavou a také v okolí jezera již připravují, a srdečně zve přátele Lipna na klidné sváteční plavby.

9.12.2023 Adventní soboty na Stezce korunami stromů

Stezka korunami stromů Od 9. prosince každou sobotu se o adventním víkendu na Stezce korunami stromů na Lipně dočkáte speciálního programu. V předvánočním čase se vždy od 10 do 16 hodin bude pro návštěvníky Stezky rozlévat vánoční punč z cukrárny Povidloň zdarma.

Po Pekelné Stezce, která je na programu 2. prosince, se všechny další soboty až do Štědrého dne budou od 11 do 12 hodin konat také prohlídky Stezky s průvodkyní spojené s vánočními zvyky a přírodou kolem. Prohlídka je v ceně vstupenky do korun stromů.

Co všechno na vás při prohlídce čeká? Dozvíte se několik faktů o okolí Stezky, dočkáte se řady zajímavostí a všemi svými smysly si otestujete, jak dokážete objevovat les. Odnesete si také vlastnoručně vyrobený dáreček.

@hotel.element

Follow the news on our Instagram and share your moments from Hotel Element

earthtreeswater
sunwatertrees
earthtrees

Contact

Address:

Hotel Element

Lipno nad Vltavou 330

382 78 Česká republika

Contact information

Hotel Element

+420 380 420 770
hotel@hotelelement.cz


Stodola Restaurant

restaurace@stodolalipno.cz


Congress

event@hotelelement.cz